Sagedusmuundurid ja sujuvkäivitid

ABB
Schneider Electric
Vacon
Yaskawa

Sagedusmuundurid

Tänapäeval on vahelduvvoolumasinate kiiruse sagedusreguleerimine muutunud valdavaks reguleerimisviisiks ning sagedusmuundurid nende ajamite põhikomponendiks. Traditsiooniliselt oli sagedusmuundur ette nähtud vaid mootori toitepinge ja sageduse sujuvaks reguleerimiseks. Tänapäeva sagedusmuunduritel on palju enam funktsioone. Sisuliselt kujutab sagedusmuundur koos mootoriga endast komplektelektriajamit. Ta sisaldab nii toitemuundurit, andureid kui ka juhtseadet ja võimaldab ohjata nii elektriajami kui ka sellega käitatava töömasina või tehnoloogiaprotsessi keerukat automaattalitlust. Muunduri võrguliidese abil saab ajamit rakendada keerukates hierarhilistes või hajusjuhtimisega automaatikasüsteemides. Muunduril on ka ajami talitlusjärelevalvet võimaldav kasutajaliides.

Mootori kiiruse vähendamine 10% võrra vähendab energia tarbimist 27% võrra ja mootori kiiruse vähendamine 20% võrra vähendab energia tarbimist kuni 50%. Üksiku elektriajami üleviimisel sagedusjuhtimisele on võimalik säästa kuni 70 % elektrienergiat. Lähtudes elektrienergia praegusest hinnast tasuvad sagedusjuhtimisega elektriajamid end olenevalt rakendusest 1 ... 2 aastaga.
 


Sujuvkäivitid

Sujuvkäiviti on türistoridel töötav vahelduvpingeregulaator, mis on ette nähtud asünkroonmootorite sujuvaks käivitamiseks (väikese voolutõukega), pidurdamiseks või peatamiseks ja energiasäästu saamiseks muutlikul koormusel. Kiirendus - ja aeglustusrambid on kasutaja poolt sätitavad. Lisaks sellele võimaldavad sujuvkäivitid dünaamilist pidurdust, lühiajalist väikekiirusel pöörlemist (kuni 120 s). Raske käivitustalitluse puhul (masina seisuhõõrde ületamiseks) saab rakendada ka löökkäivitusimpulsi (kick start).

Sujuvkäiviti ei muuda sagedust, seega ei sobi sujuvkäiviti kiiruse reguleerimiseks, selleks on sagedusmuundur!

Sujuvkäivitga saame me sujuva käivitamise (väikese voolutõukega). Seadmele pika eluea. Pikemad hooldusvahemikud. Väiksema kulumise.
 


Pakume oma tootevalikus:

  • ABB sagedusmuundurid ja suvukäivitid
  • Schneider Electric sagedusmuundurid ja sujuvkäivitid
  • Vacon sagedusmuundurid
  • Yaskawa sagedusmuundurid
     

 

Kontakt

Miko Siilivask

Taastuvenergia müügijuht

Telefon: (+372) 67 11 928

E-post: miko [dot] siilivask(at)wegestonia [dot] ee

Aadress: Jalaka 66,
51013 Tartu, Eesti

roheline pirn

 

 

Firma andmed

W.EG. EESTI OÜ
Valukoja 5,
11415 Tallinn, Eesti
(Vaata kaarti)

Telefon: (+372) 671 1900
Mobiil: (+372) 505 7505
E-post: info(at)wegestonia [dot] ee
Faks: (+372) 671 1910

Registrikood: 10326286
KMKR nr: EE100336700

Oleme avatud E-R kell 8-17